Grupa Ametek oferuje instrumenty do testowania materiałów i przyrządy do pomiaru siły o wysokiej wydajności obsługujące aplikacje obejmujące kontrolę jakości, testy produkcyjne i laboratoryjne, badania naukowe i zastosowania edukacyjne.

Aparatura ta służy do określania właściwości fizycznych i mechanicznych zarówno surowców oraz komponentów, jak i testowania produktów gotowych, takich jak na przykład urządzenia medyczne, części elektroniczne, kompozyty, plastik, folie, tekstylia, metal czy papier. Szeroka gama maszyn wytrzymałościowych, głowic pomiarowych, uchwytów oraz innego rodzaju oprzyrządowania i akcesoriów ma zastosowanie między innymi w branży motoryzacyjnej, spożywczej, elektronicznej, produkcji sprzętu AGD, przemyśle opakowaniowym, tworzyw sztucznych i metalurgii.

Firma Lloyd Instruments, dla której dystrybucję i autoryzowany serwis mamy przyjemność prowadzić od prawie trzydziestu lat, posiada w swoim asortymencie maszyny wytrzymałościowe, analizatory tekstury i testery tarcia, zaś jej siostrzana filia Lloyd Chatillon - proste zrywarki, manualne i zmotoryzowane stanowiska testowe oraz siłomierze. Do grupy Ametek należy także dostawca twardościomierzy i akcesoriów do badania twardości Newage Hardness Testing.

Maszyny wytrzymałościowe Lloyd Instruments umożliwiają przeprowadzanie testów na rozciąganie, ściskanie, testów cyklicznych, zginania, tarcia, odrywania, rozdzierania, pełzania i innych badań zgodnie z międzynarodowymi standardami spełniając, a nawet przekraczając wymagania norm badawczych. Są to bardzo dokładne systemy pomiaru obciążenia i szybkiego gromadzenia danych o dużej wytrzymałości konstrukcyjnej z obciążeniem wstępnym oraz kompensacją luzu i sztywności. Budowa ramy minimalizuje również boczne obciążenie badanej próbki, a trawersa napędzana przez śruby pociągowe i wysokowydajny serwomotor osiąga szeroki zakres prędkości w całym zakresie obciążenia. Dodatkowo te wysokiej jakości zrywarki o nośności do 100kN posiadają kompleksową mechaniczną i elektroniczną ochronę przed przeciążeniem i nadmiernym przesuwem trawersy.


Oferta Lloyd Instruments obejmuje maszyny jednokolumnowe z serii LS (modele LS1 1kN, LS2.5  2,5kN i LS5 5kN) oraz maszyny dwukolumnowe z serii LD (modele LD5 5kN, LD10 10kN, LD30 30kN, LD50 50kN i LD100 100kN).


Aby spełnić nawet najbardziej zindywidualizowane wymagania naszych klientów, oprócz ramy testowej w skład wyposażenia maszyn wytrzymałościowych Lloyd Instruments wchodzą wysokiej jakości głowice pomiarowe i czujniki zapewniające zaawansowaną precyzję pomiarów zgodną z międzynarodowymi standardami oraz zaawansowane, jednak łatwe w operowaniu i przyjazne dla użytkownika oprogramowanie Nexygen Plus zawierające wbudowaną bibliotekę metod badawczych spełniających międzynarodowe normy, a także konfigurowalne przez użytkownika ustawienia idealne do testowania produktów i komponentów, zastosowań badawczo-rozwojowych i testów specjalistycznych; oprogramowanie Nexygen Plus umożliwia nie tylko szybkie i niezawodne przeprowadzanie badań, ale również kontrolowanie i monitorowanie wszystkich aspektów systemu z jednego interfejsu oraz przesyłanie, analizę i przetwarzanie zebranych danych. Wszystkie dostępne standardowe moduły i funkcje raportowania są wliczone w cenę oprogramowania.

W przypadku aplikacji wymagających użycia deflektometru lub ekstensometru oferujemy pomoc w doborze odpowiednich instrumentów - od ekstensometrów stykowych do bezkontaktowych ekstensometrów optycznych czy laserowych.

Ponadto zakres produkcji Lloyd Instruments obejmuje także analizatory tektury TA1 i testery tarcia FT1.

W ramach asortymentu Lloyd Chatillon proponujemy równie szeroki wachlarz precyzyjnych, przyjaznych dla użytkownika rozwiązań do pomiaru siły, takich jak proste maszyny wytrzymałościowe z serii CS (model CS2-225 1kN i CS2-1100 5kN), ręczne stanowiska testowe z serii MT i zoptymalizowane do pracy na hali produkcyjnej zmotoryzowane stanowiska testowe z serii TCM zintegrowane z siłomierzami. Lloyd Chatillon oferuje siłomierze cyfrowe (do doposażenia w zewnętrzne czujniki), siłomierze mechaniczne, siłomierze ergonomiczne oraz siłomierze hydrauliczne Erichsena.

Oprogramowanie Chatillon ForceTest przeznaczone do użytku z cyfrowymi siłomierzami i miernikami momentu obrotowego serii DFE i DFS to łatwe w operowaniu narzędzie do analizy danych z funkcją prezentacji wyników testu w formacie arkusza kalkulacyjnego, dzięki czemu można wykonywać typowe obliczenia matematyczne i statystyczne.
maszyny wytrzymałościowe Lloydmaszyny wytrzymałościowe maszyny wytrzymałościowe maszyny wytrzymałościowe maszyny wytrzymałościowe maszyny wytrzymałościowe messmerbuchelmaszyny wytrzymałościowe TMImaszyny wytrzymałościowe maszyny wytrzymałościowe Lloydmaszyny wytrzymałościowe maszyny wytrzymałościowe maszyny wytrzymałościowe maszyny wytrzymałościowe maszyny wytrzymałościowe messmerbuchelmaszyny wytrzymałościowe TMImaszyny wytrzymałościowe maszyny wytrzymałościowe Lloydmaszyny wytrzymałościowe maszyny wytrzymałościowe maszyny wytrzymałościowe maszyny wytrzymałościowe maszyny wytrzymałościowe messmerbuchelmaszyny wytrzymałościowe TMImaszyny wytrzymałościowe

PALAT Service

ul. Waliców 20/1518
00-851 Warszawa
Tel. +48 (22) 624 07 43

Łucja Szlachetko – Dyrektor
kom. +48 604 96 95 08
lucja.szlachetko@palat.com.pl
copyright © 2019 | projekt serwisu IRN Multimedia oprogramowanie choruzy.pl

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się